Sal. Ağu 9th, 2022

ikincielinasil.com

ikinci eli nasıl ?

Opel Corsa ikinci eli nasıl

2 dk. okuma

Opel’in küçük sınıf temsilcisi Corsa, her yaş ve gelir grubundan otomobil kullanıcısının satın alabileceği özellikler sunan versiyonlarıyla ikinci elin en rahat alınan ve satılan otomobillerin başında geliyor. Peki Opel corsa ikinci eli nasıl ?

Opel corsa ikinci eli nasıl ? Kullanımlarda kapı kolunun kopması, fren pedalının gıcırdaması ve egzoz takırtısı dışında büyük bir arıza yaşanmadığı görülüyor. Üçüncü nesil Corsa’da 58 HP’den 125 HP’ye kadar 4 adet benzinli ve 65 HP’den 100 HP’ye kadar iki adet dizel motor seçeneği yer alıyordu. 1.0 lt’lik Eco’da kullanılan Easytronic şanzıman zaman içerisinde diğer modellerde de opsiyonel olarak sunulurken, otomatikleştirilmiş bir manuel şanzıman olan bu sistem seri vites geçişleri ve performans yerine yakıt ekonomisi odaklı çalışıyor. Sadece 1.4 lt’lik motorlarda rastlanan otomatik şanzıman ise alışıldık özelliklere sahip.

Şehir içi için çok ideal

Vites geçişleri Easytronic’e göre daha seri ancak yakıt tüketimi manuel şanzımana göre yüksek. Türkiye’deki vergilendirme yüzünden bir dönem adeta peynir-ekmek gibi satılan 1.3 CDTi ise ikinci elin en popüler Corsa’sı. Van versiyonu da olan bu motora sahip olan bir Corsa tercih edeceğiniz zaman ticari araçtan dönüşümün yapıldığı evrakları ve arka koltukların kalitesini gözden geçirmeniz çok önemli. Az sayıda bulunan GSi versiyonlarıysa 1.8 lt’lik motorun vergi dezavantajı yaşamasından ötürü pek ithal edilmedi. 2006’da tanıtılan dördüncü nesil Corsa ise selefinden çok daha agresif bir tasarıma sahip. İkinci elde bir Corsa alırken donanımı yüksek ama çalışır olduğunu kontrol etmeniz ve buna göre satın alım yapmanızı öneririz.

Facebook Comments

About Post Author